Aranżacja przedpokoju jest niezwykle istotna. Hol stanowi pewnego rodzaju wizytówkę domu. Jest to przecież pierwsze, co widzą zaproszeni przez nas goście, kiedy odwiedzają nasz dom. Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest to, jakie ogólne wrażenie sprawia przedpokój. Inspiracje, jakie możemy znaleźć, są wspaniałą podpowiedzią, jak chcemy, aby finalnie on wyglądał. Pamiętajmy, aby przede wszystkim postawić na wygodę, ład i porządek. Wtedy bez względu na to, w jakim stylu zostanie urządzony nasz korytarz, zawsze będzie prezentował się reprezentacyjnie.

Aranżacje przedpokoju – zasady

Aranżacje przedpokoju w bloku zazwyczaj są najcięższe do zrealizowania. Dlatego powstały pewne zasady, które mają nam ułatwić to zadanie. Szczególnie jeśli nasz przedpokój jest mały, wąski i ciemny. Najważniejszą z nich jest oczywiście porządek, jaki powinien charakteryzować nasz korytarz. Aranżacje bez względu na to, jakie konkretnie wybierzemy, zawsze będą wyglądały dobrze w uporządkowanej przestrzeni. Wystrój powinna również charakteryzować oszczędność mebli. Najlepiej zastosować jedynie meble do przechowywania, lustro, wieszaki oraz ewentualnie wycieraczkę. Przedpokój w bloku, który jest naprawdę mały, powinien zawierać jak najmniej półek i znajdujących się na nich dodatków. Dobrym sposobem jest przechowywanie rzeczy w meblach zamkniętych, takich jak szafa, szafka lub komoda.

Korytarz – inspiracje na umeblowanie

Korytarz powinien mieć odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. Nic więc dziwnego, że najczęściej znajduje się w nim pojemna szafa. Jeśli jesteśmy na etapie projektowania domu lub mieszkania, warto o niej pomyśleć już teraz. Pozwoli to na zagospodarowanie jak największej ilości miejsca w naszym przedpokoju. Aranżacje z wykorzystaniem szafy mogą być przeróżne. Dobrym pomysłem jest zastosowanie luster na frontach, co dodatkowo powiększy i rozjaśni przestrzeń. Wąski i mały przedpokój szczególnie potrzebuje rozwiązań, które oszczędzają przestrzeń, dlatego dobrze zastosować w nim drzwi przesuwne. Jeśli mamy możliwość wykonania mebli na wymiar, jest to rozwiązanie godne uwagi. Samodzielnie zaprojektowana szafa może zawierać wiele półek, szuflad i skrytek, które dodatkowo odgracą przedpokój. Inspiracja, jaką chcemy zrealizować w swoim pomieszczeniu, będzie bardzo ważna dla stolarza, dlatego warto zapisać sobie kilka pomysłów znalezionych w internecie lub katalogach.

Przedpokoje – inspiracje na dodatkowe meble

Przedpokoje to najczęściej miejsca, w których przechowujemy nie tylko okrycia wierzchnie, ale również obuwie. Dlatego przydadzą nam się inspiracje na dodatkowe meble, które możemy w nim umieścić, takie jak szafka na buty lub niewielka komoda. Szczególnie nowoczesne przedpokoje często aranżuje się za pomocą mebli, które można wykorzystać na kilka sposobów. Szafka na buty może jednocześnie pełnić funkcję siedziska. Dzięki niej żadne buty nie będą stały na widoku, a zakładanie i zdejmowanie ich będzie niezwykle wygodne.

Przedpokój – aranżacje a kolor ścian

Przedpokój powinien być reprezentacyjnym miejscem w naszym mieszkaniu. Dlatego niezwykle ważny jest również jego kolor. Musimy pamiętać o tym, że ściany w nim brudzą się o wiele bardziej niż na przykład w salonie lub w sypialni. W ty miejscu pojawia się pytanie, co powinna zawierać nasza aranżacja. Przedpokój najlepiej jest tapetować lub malować. Jednak szczególnie poleca się malowanie ścian za pomocą dobrych jakościowo farb zmywalnych. Nowoczesny przedpokój może być również aranżowany za pomocą paneli ściennych, fototapet lub nowoczesnych tapet winylowych.

Pomysł na przedpokój – wykończenie podłogi 

Pomysł na przedpokój musi zawierać również to, jakie wykończenie podłogi zdecydujemy się zastosować. Najważniejsze, aby posadzka była odpowiednio wytrzymała i odporna na zanieczyszczenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu najczęściej stosuje się płytki lub gres, które doskonale mogą ochronić i ozdobić nasz korytarz. Aranżacje z ich wykorzystaniem sprawiają, że przedpokój staje się prawdziwie reprezentacyjnym pomieszczeniem w naszym domu. Dobrym pomysłem są również panele podłogowe odpowiednio dobrane pod względem klasy ścieralności. Ich montaż jest dużo łatwiejszy niż w przypadku płytek, dlatego są bardzo chętnie stosowane. Bez względu na to, na jakie dokładnie rozwiązanie się zdecydujemy, musimy pamiętać o odpowiednim łączeniu ścian z podłogą. Nieestetyczne zakończenia, takie jak szczeliny dylatacyjne zamaskują odpowiedni dobrane listwy przypodłogowe np. Decor System.

Przedpokoje – aranżacje optycznie powiększające przestrzeń

Przedpokoje zazwyczaj są dość małe i wąskie. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby aranżacja optycznie powiększała ich przestrzeń. Specyfika pomieszczenia jednocześnie wymusza zgromadzenie jak największej ilości przedmiotów, które nie zagracą nam wnętrza. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście jak największa liczba luster, która powiększy nasz korytarz. Projektanci wnętrz coraz częściej stosują ten trik, kiedy przygotowują swoje aranżacje. Przedpokój zyskuje dzięki nim również lepsze oświetlenie, ponieważ światło odbija się od nich i doświetla zakamarki.

Aranżacja przedpokoju nie jest zadaniem łatwym. Z pewnością jednak warto dobrze zastanowić się jakie rozwiązania w nim zastosować. Dzięki temu możemy zyskać przestrzeń, która jest bardzo funkcjonalna, łatwo utrzymać ją w porządku, a na dodatek staje się reprezentacyjnym miejscem naszego domu.